публікації

Оскарження рішень/дій податкового органу

29/05/2020

З 23 травня 2020 року пропущений строк для подання адміністративної скарги може бути поновлений, а нерезиденти отримали можливість подавати скарги.
1. Як змінились строки адміністративного оскарження рішень податкових органів?

Строк звернення зі скаргою до податкового органу вищого рівня не змінився (10 робочих днів). Разом з тим, за наявності поважних причин платник може протягом 6 місяців із дати закінчення 10-денного строку звернутися до податкового органу з клопотанням про поновлення пропущеного строку для подання скарги. Таке клопотання має доповнюватись документами, які підтверджують поважність причин пропуску цього строку.

2. Чи може нерезидент оскаржувати рішення податкового органу в Україні?

Так, нерезидент, який здійснює діяльність в Україні через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, може оскаржити рішення податкового органу в адміністративному порядку. Нерезидент може подати скаргу протягом 10 робочих днів із дня вчинення податковим органом дії/бездіяльності або прийняття рішення.

Нерезидент може оскаржити (1) рішення про його взяття на податковий облік та (2) податкові повідомлення-рішення стосовно нього. Порядок розгляду скарг – загальний.

Що нового?

Найважливіша аналітика у вашій пошті.