публікації

Повернення зарплатних критеріїв Мінекономіки 

20/01/2026

Діана Адаманова

Молодша юристка

Військове право,
Захист даних і приватність,
Праця та зайнятість

Олексій Озвинчук

Старший юрист

Військове право,
Праця та зайнятість

Наказом Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України від 22 грудня 2025 року №3650 було повернуто зарплатні критерії Мінекономіки в рамках визначення компаній такими, які мають важливе значення для галузей національної економіки. 

На що слід звернути увагу та що ще змінює вищезазначений наказ, ми розібрали у нашому огляді.

Зарплатні критерії

Зарплатні критерії повертаються майже у такому вигляді як діяли на момент першої редакції наказу Мінекономіки № 28003. Єдиною відмінністю є конкретизація у чинній редакції, що розмір нарахованої середньої заробітної плати застрахованих осіб – працівників компанії враховується за останній календарний місяць. Таким чином, зарплатні критерії Мінекономіки наразі мають такий вигляд:

  • розмір нарахованої середньої заробітної плати застрахованих осіб – працівників за останній календарний місяць складає не нижче середньої заробітної плати по країні за останній звітний податковий рік помноженої на коефіцієнт 2 – для підприємств, установ, організацій, які мають середню кількість застрахованих осіб – працівників не менше 50 осіб; 
  • розмір нарахованої середньої заробітної плати застрахованих осіб – працівників за останній календарний місяць складає не нижче середньої заробітної плати по країні за останній звітний податковий рік помноженої на коефіцієнт 3 – для підприємств, установ, організацій, які мають середню кількість застрахованих осіб – працівників не менше 20 осіб.

Інші зміни, що були запроваджені наказом

  1. Додано новий критерій:

    «включені до переліку техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, затвердженого Мінекономіки відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 2017 року № 130 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 березня 2024 року № 275)».
     
  2. Зміни щодо критерію стосовно провадження діяльності на території трьох і більше областей України

    Відтепер умовою відповідності критерію є наявність у компанії та її відокремлених підрозділів середньої кількості застрахованих осіб - працівників не менше 10 осіб за останній календарний місяць.
     
  3. Скасовано одну з умов визначення компанії такою, яка має важливе значення для галузей національної економіки

    Змінами скасовано таку умову як підприємство не може бути визначене таким, яке має важливе значення для галузей національної економіки, якщо до підприємства або засновника, учасника, акціонера, кінцевого бенефіціарного власника цього підприємства застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції». 

    Таким чином, наразі залишається діяти умова, що підприємство не може бути визначене таким, яке має важливе значення для галузей національної економіки, якщо засновником, учасником, акціонером, кінцевим бенефіціарним власником підприємства є Російська Федерація / Республіка Білорусь / держави чорного списку FATF, громадянин Російської Федерації / Республіки Білорусь / держави чорного списку FATF (за винятком тих, які постійно на законних підставах проживають на території України).
     
  4. Зміни, що стосуються компаній, які провадять діяльність в галузі лісового та мисливського господарства
     
  5. Зміни, що стосуються компаній, які провадять діяльність в галузі сільського господарства

Автори: Олексій Озвинчук, Діана Адаманова
 

Що нового?

Найважливіша аналітика у вашій пошті.

більше аналітики

15/04/2026

Види звіряння, порядок та строки

Діана Адаманова, Олексій Озвинчук

24/03/2026

Порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затверджений постановою КМУ від 27 січня 2023 року №76, надалі - Порядок бронювання, визначає, у якому випадку компанії, що функціонують на територіях бойових дій, можуть бронювати 100% військовозобов’язаних працівників.

Діана Адаманова, Олексій Озвинчук