публікації

Як правильно не сплачувати земельний податок та орендну плату за землю під час карантину?

05/05/2020

Під час карантину законодавець вирішив підтримати бізнес, встановлюючи різні пільги та звільняючи підприємців від сплати деяких податків та обов’язкових платежів. Не обійшов стороною і платників земельного податку. 

Законом від 29 березня 2020 року № 540-ІХ підприємців звільнено від сплати земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності з 1 по 31 березня 2020 року. Проте податкові декларації з плати за землю за 2020 рік уже подані, тож як правильно оформити надані пільги?

Податкова роз’яснила, що для оформлення наданих законодавцем пільг платникам земельного податку, які відповідно до пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України подали податкову декларацію з плати за землю, потрібно подати уточнюючу декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання за звітний податковий період – березень 2020 року.

При цьому, якщо компанія є платником земельного податку, то в уточнюючій декларації для відображення зменшення податкового зобов’язання за березень 2020 року потрібно колонки 1-13 заповнити так само, як і в раніше поданій декларації за 2020 рік, а у колонках 14-17 потрібно вказати таке: - у колонці 14 «код пільги» – 18010593; - у колонці 15 «розмір пільги» – 100; - у колонці 16 «сума пільги» – суму податкового зобов’язання із сплати земельного податку за податковий період березень 2020 року, яка була відображена в декларації за 2020 рік; - у колонці 17 «Річна сума земельного податку (до сплати)» – різницю між колонками 13 та 16.

Проте, якщо компанія орендує земельну ділянку державної чи комунальної власності, то для зменшення податкового зобов’язання з орендної плати за березень 2020 року в уточнюючій декларації показники колонок 1-11 розділу II «Розрахунок суми орендної плати» мають відповідати даним раніше поданої декларації за 2020 рік, а у колонці 12 «Річна сума орендної плати» потрібно відобразити річну суму орендної плати, при цьому код пільги 18010593 в уточнюючій декларації з позначкою «Орендна плата» не зазначається.

Авторка: Олександра Бортман

Що нового?

Найважливіша аналітика у вашій пошті.

більше аналітики

21/12/2020

Статистика рейдерських захоплень, на жаль, не зменшується. Рейдери, запримітивши успішний бізнес, не проходять повз. Проте, якщо раніше вони частіше використовували силові методи захоплення активів, зараз більшою «популярністю» користуються легальні та напівлегальні методи, наприклад, перереєстрація земельного банку чи підприємства на підставі підроблених документів, захоплення врожаю на підставі судового рішення тощо...

04/02/2020

Увесь попередній рік не вщухала дискусія навколо скасування мораторію на продаж землі та відкриття ринку землі. Аграрний бізнес, який наразі в більшості своїй формує земельний банк за рахунок договорів оренди та емфітевзису, укладених із власниками земельних ділянок (паїв), перш за все турбують «правила гри»: на яких умовах можна буде купити земельну ділянку, що буде з орендою та емфітевзисом, як не втратити земельний банк...

Олег Качмар