публікації

Vanco Prykerchenska заявляє про відмову Кабміну вести переговори щодо розриву угоди про розподіл продукції (з коментарями О. Альошина)

23/05/2008

Олег Альошин

Партнер, адвокат

Енергетика та природні ресурси,
Міжнародний арбітраж

Компанія Vanco Prykerchenska (Віргінські острови) заявляє, що Кабінет Міністрів України відмовляється вести з компанією переговори щодо розриву угоди про розподіл продукції.

Про це на прес-конференції на Енергетичному форумі в Києві повідомив представник компанії Джин Баун.

З його слів, компанія дотепер не одержувала офіційних повідомлень не тільки про анулювання ліцензії на розробку Прикерченської ділянки, але й про рішення Кабміну від 21 травня щодо однобічного виходу України з угоди.

Баун зазначив, що Vanco одержала ліцензію на відкритому конкурсі й всі компанії, які брали участь у ньому в 2006 році, на думку Бауна, готові свідчити на користь Vanco в разі розгляду в судах.

Він ще раз спростував які-небудь переговори або можливість участі російського "Газпрому" у розробці шельфу Чорного моря.

Він підкреслив, що вчорашнє рішення Кабміну негативно впливає на інвестиційний клімат країни й свідчить про те, що Україна не виконує міжнародні угоди.

Зі слів партнера юридичної фірми "Василь Кисіль" Олега Альошина, компанії дотепер не зрозуміло, яке було ухвалене рішення Кабміном 21 травня: вихід з угоди про розподіл продукції чи призупинення участі України в особі Кабміну в цьому проекті.

При цьому він підкреслив, що другий варіант не передбачений як законодавством, так і самою угодою, де чітко прописані правила розриву договору.

Альошин підкреслив, що компанія готова відстоювати свої права в міжнародних арбітражних інстанціях і запевнив, що ці суди Vanco виграє.

Ніхто із представників компанії не відповістив на запитання, яким чином компанії вдалося провести прес-конференцію під час Енергетичного форуму, оскільки вона не була запланована й не була включена в програму.

Баун, зокрема, відмовився відповідати, чи сприяв Секретаріат Президента проведенню цієї прес-конференції.

Як повідомляло агентство, Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко впевнена, що Україна виграє справу в Арбітражному трибуналі Арбітражного інституту торговельної палати Стокгольма (Швеція) у разі звернення з відповідним позовом компанії Vanco Prykerchenska.

Перший віце-прем'єр Олександр Турчинов заявив, що Кабмін вирішив вийти з угоди про розподіл продукції з Vanco International, яка переуступила усі права з розробки Прикерченської ділянки континентального шельфу Чорного моря Vanco Prykerchenska.

Що нового?

Найважливіша аналітика у вашій пошті.

більше аналітики

08/11/2021

Стаття доступна англійською мовою

Олег Альошин

05/11/2021

Стаття доступна англійською мовою

Олег Альошин