Верховний Суд підтримав позицію юристів ЮФ Василь Кісіль і Партнери у податковому спорі щодо операцій імпорту

13/02/2024

Наприкінці 2023 року Василь Кісіль і Партнери успішно представили ТОВ Кищенці у податковому спорі на суму майже 6 мільйонів гривень.
 
Апеляційний адміністративний суд погодився з позицією адвокатів Василь Кісіль і Партнери та зазначив, що до операцій з перерахування коштів поза межами зовнішньоекономічного договору положення Закону України «Про валюту і валютні операції» не застосовуються, а податкові органи не мають права нараховувати пеню за порушення строків розрахунків по цим операціям. 
 
В свою чергу, 01 лютого 2024 року Верховний Суд підтримав вищезгадану позицію та залишив постанову апеляційного адміністративного суду без змін, зазначивши, що: 
 
«… у спірному випадку правильними є висновки апеляційного суду, що перерахування позивачем [ТОВ Кищенці] коштів у розмірі 186 240,00 євро на рахунок невідомої особи не є операцією з імпорту, ця операція не відноситься до торгівельних операцій, оскільки вона не здійснювалася у межах відповідного договору та не спричинила реальних господарських наслідків, а відтак заходи валютного впливу та контролю відповідно до положень Закону № 2473-VIII не застосовуються». 
 
Єгор Свідло, адвокат ЮФ Василь Кісіль і Партнери так коментує нещодавню постанову Верховного Суду: «Касаційний адміністративний суд завершив процес формування нової судової практики в аналогічних спорах. Захист прав і інтересів чесних та сумлінних платників податків завжди був і є головною функцією всіх адміністративних судів. Платник податків не повинен зазнавати жодних негативних наслідків від непрофесійних «висновків» податкової служби. Основою правової держави є прозоре та справедливе судочинство. Ми як юристи щодня захищаємо в судах право на справедливість, і позиція Верховного Суду доводить, що ми це робимо недарма».

Над проєктом працювали старший юрист Єгор Свідло та юристка Аліна Ратушна